6.03.2022 r. Ogłoszenia Parafialne

1. I Niedziela Wielkiego Postu – taca na WSD w Ełku. Wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą o pokój.
  2. Za tydzień zapraszam na plebanię o godz. 18.00 na spotkanie synodalne.
  3. Trwa Wielki Post – czas refleksji nad swoim życiem duchowym. Nie ozdabiamy ołtarza kwiatami. W ramach jałmużny wielkopostnej możemy składać dar serca do puszki CARITAS na pomoc uchodźcom z Ukrainy lub wpłacać bezpośrednio na konto  Caritas Diecezji Ełckiej,  ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk z dopiskiem „Ukraina” – 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 (PKO BP S.A. O/Ełk) oraz możliwość składania ofiar do puszki jako Jałmużna Wielkopostna.
  4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych szczególnie osobiście ofiarując w intencji pokoju i przemiany serc ludzi wprowadzających nienawiść i wojnę: Droga Krzyżowa po Mszy w piątek (zapraszam do czytania rozważań Drogi Krzyżowej). Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 8.00 .
  5. W tygodniu nie będzie Mszy Św. w środę ze względu na wyjazd do Ełku na spotkanie z ks. Biskupem.
  6. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na Dzieło Pomocy Ad Gentes.
  7. Proszę o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego do P. Iwony Tercjak lub do mnie.
  8. Zachęcam do rodzinnego czytania Pisma Świętego, czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3 zł) oraz książek.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, i złożone ofiary na ogrzewanie kościoła (120 zł): Iwańska Małgorzata, Bognacka Katarzyna, Remiszewska Wioletta, Hinz Krystyna i Jan; proszę kolejne 3 rodziny ze Śmietek o sprzątanie i wcześniejszy kontakt.