15.11.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich.
 2. Juro przypada Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na WSD w Ełku.
 4. Zapowiadana Wizytacja Kanoniczna z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania została odwołana ze względu na wprowadzone ograniczenia.
 5. Za poleconych zmarłych modlimy się po Mszy Św. w tygodniu a w niedzielę o godz. 8.00 – 3 tajemnice różańca i o 12.00 pozostałe 2 tajemnice. W kaplicy dojazdowej po Mszy Św. – 5 tajemnic. Wypominki są podane na stronie parafialnej.
 6. Ze względu na ograniczenia ilościowe na metr kwadratowy (obecnie 17 osób w kościele) sobotnia Msza Św. jest odprawiana jako Msza niedzielna. Zachęcam do udziału. Jest też możliwość zamówienia dodatkowej Mszy Św.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela w kalendarzu liturgicznym – Niedziela Chrystusa Króla.
 8. Ze względu na ograniczenia osób w kościele proszę parafian o składanie ofiar na dekorację Adwentową oraz na rekolekcje parafialne (posiłki dla księży). Można wpłacać w zakrystii, złożyć do puszki przed ołtarzem, radzie parafialnej lub na konto parafialne z opisaniem na jaki cel.
 9. Rekolekcje parafialne planowane są na 18 i19 XII jeżeli warunki epidemiczne na to pozwolą.
 10. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
 11. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii w czasie ograniczeń ilości osób na metr kwadratowy a również bezpośrednią pomoc przy parafii).
 12. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii – szczególnie o rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria obecnie w formacie pdf) oraz książek itp.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożone ofiary na ogrzewanie kościoła (100 zł): Małż Władysław, Łebek Stanisław, Protasiuk Waldemar. Proszę kolejne rodziny za tydzień o sprzątanie kościoła.

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.