22.11.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku kościelnego. Wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i Adoracja . Taca będzie przeznaczona na WSD w Ełku.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent.
 3. W sobotę odbędzie się Inauguracja Dzieła Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa. Msza św. będzie sprawowana w naszej parafii o godz. 15.00 wg zaleceń ks. Biskupa będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i odpowiednie modlitwy. Zapraszam wszystkie osoby należące oraz chętne do zapisania się.
 4. Ustaliliśmy z Radą Parafialną, że kolęda w tym roku będzie tylko na zaproszenie konkretnej rodziny najlepiej jak będzie w komplecie. Już a Adwencie mogą rozpocząć się odwiedziny zainteresowanych parafian z wspólną modlitwą oraz błogosławieństwem rodziny i domu.
 5. Ze względu na ograniczenia ilościowe na metr kwadratowy (obecnie 17 osób w kościele) sobotnia Msza Św. jest odprawiana jako Msza niedzielna. Zachęcam do udziału. Jest też możliwość zamówienia dodatkowej Mszy Św.
 6. Ze względu na ograniczenia osób w kościele proszę parafian o składanie ofiar na dekorację Adwentową oraz na rekolekcje parafialne (posiłki dla księży). Można wpłacać w zakrystii, złożyć do puszki przed ołtarzem, radzie parafialnej lub na konto parafialne z opisaniem na jaki cel.
 7. Rekolekcje parafialne planowane są na 18 i 19 XII jeżeli warunki epidemiczne na to pozwolą.
 8. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
 9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii w czasie ograniczeń ilości osób na metr kwadratowy a również bezpośrednią pomoc przy parafii).
 10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii – szczególnie o rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria obecnie w formacie pdf) oraz książek itp.
 11. W sobotę nie było sprzątania kościoła. Proszę kolejne rodziny za tydzień o sprzątanie kościoła.
Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.