25.10.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

1. XXX Niedziela zwykła – taca będzie przeznaczona taca będzie przeznaczona na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
2. Ze względu na ograniczenia ilościowe na metr kwadratowy (obecnie 38 osób w kościele) sobotnia Msza Św. będzie odprawiana jako Msza niedzielna. Zachęcam do udziału.
3. Dzisiaj odbędzie się spotkanie tylko z rodzicami dzieci przygotowujących się do S. Bierzmowania po Mszy o godz. 12.00.
4. W następną niedzielę przypada Ur. Wszystkich Św. Msze jak w każdą niedzielę. Decyzją Papieża Franciszka, w tej wyjątkowej sytuacji, przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny jednego dnia za jedną osobę zmarłą. Rozłóżmy nasze wizyty na cmentarzy w czasie aby uniknąć dużych skupisk ze względy na panujące obostrzenia.
5. Za poleconych zmarłych będziemy modlić się po Mszy Św. w tygodniu a w niedzielę o godz. 8.00 – 3 tajemnice różańca i o 12.00 pozostałe 2 tajemnice. W kaplicy dojazdowej po Mszy Św. – 5 tajemnic. Wypominki będą podane na stronie parafialnej.
6. Kartki na wypominki są wyłożona w kościele na ostatnich ławkach. Zachęcam do wcześniejszego uporządkowania grobów naszych zmarłych.
7. W Zełwągach klucz do kaplicy znajduje się u Weroniki i Henryka Duszak; Zełwągi
8. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii w czasie ograniczeń ilości osób na metr kwadratowy a również bezpośrednią pomoc przy parafii).
10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii – szczególnie o rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria) oraz książek itp.
11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawy oraz złożone ofiary na ogrzewanie kościoła: Dörflinger Irena, Radomska Teresa, Kaniuk Stanisława, Chrzanowska Maryla. Proszę kolejne rodziny za tydzień o sprzątanie kościoła.

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.