1.11.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Uroczystość Wszystkich Św. Msze jak w każdą niedzielę. Decyzją Papieża Franciszka, w tej wyjątkowej sytuacji, przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny jednego dnia za jedną osobę zmarłą. Rozłóżmy nasze wizyty na cmentarzy w czasie aby uniknąć dużych skupisk ze względy na panujące obostrzenia.
2. W związku z zakazem wejścia na cmentarz zachęcam do modlitwy w domach w gronie rodziny. Osoby, które chciały poświęcić pomniki proszę o kontakt telefoniczny w celu ustalenia odpowiedniego czasu.
3. Za poleconych zmarłych będziemy modlić się po Mszy Św. w tygodniu a w niedzielę po godz. 8.00 – 3 tajemnice różańca i o 12.00 pozostałe 2 tajemnice. W kaplicy dojazdowej po Mszy Św. – 5 tajemnic. Wypominki będą podane na stronie parafialnej.
4. Ze względu na ograniczenia ilościowe na metr kwadratowy (obecnie 38 osób w kościele) sobotnia Msza Św. jest odprawiana jako Msza niedzielna. Zachęcam do udziału. Jest możliwość zamówienia dodatkowej Mszy Św.
5. Dzisiaj odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do S. Bierzmowania po Mszy o godz. 12.00.
6. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – puszka będzie zbierana po Mszy Św. na ten cel.
7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
8. Kartki na wypominki są wyłożona w kościele na ostatnich ławkach.
9. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
10. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii w czasie ograniczeń ilości osób na metr kwadratowy a również bezpośrednią pomoc przy parafii).
11. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii – szczególnie o rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria w formacie pdf) oraz książek itp.
12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawy oraz złożone ofiary na ogrzewanie kościoła: Adam Nosek, Antoni Ludwa, Paweł Wierzbicki; Darek Protasiuk. Proszę kolejne rodziny za tydzień o sprzątanie kościoła.

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.