31.05.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. ( Zielone Świątki ) i rocznica święceń biskupich J.E. ks. bp. Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego.
 2. Jutro przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła: Główniej Patronki Diecezji i Patronki naszej parafii – odpust parafialny. * Msza o godz. 18.00 – zapraszam do udziału w modlitwie i procesji – przy zachowaniu warunków sanitarnych.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się Nabożeństwa do N. Serca P.J. – Czerwcowe w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy o godz. 18.00. Zachęcam do modlitw w gronie rodziny.
 4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
 6. Boże Ciało przypada 11 czerwca. Porządek Mszy jak w niedzielę. * Po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się procesja do 4 ołtarzy: I – Śmietki (koło zakrystii); II – Baranowo wieś ( przy świerkach); III – Faszcze, Jora, Cudnochy ( przy grocie Maryjnej); IV – Baranowo bloki (przy Krzyżu). Procesja (jeżeli się nic nie zmieni) przy zachowaniu zasad odległości (nie będzie niesiony duży różaniec a tylko mały i bez obrazów. Proszę o zgłaszanie się panów do niesienia baldachimu, krzyża, świec a szczególni zapraszam dzieci do sypania kwiatków. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie się w celu omówienia zasad procesji.
 7. Nie ma limitu osób przebywających w kościele natomiast nadal Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
 8. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta) – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy.
 9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii).
 10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii, do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria) oraz książek itp.
 11. Bóg zapłać za wykoszenie trawy: Zbigniew Bałazy i Maciej Obzejta. Proszę kolejne rodziny za tydzień o wykoszenie trawy oraz sprzątanie kościoła.

          —————-

    Zapowiedzi : I – 24. 05. 2020;   II – 31.05.2020

Milena Godlewska, panna parafii pw. Św. Jakuba Ap. w Drozdowie    i

Michał Łukasz Maciorowski, kawaler parafii tutejszej

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.