10.05.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. V Niedziela Wielkanocy.
 2. Nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy ogodz. 18.00. W tej wyjątkowe sytuacji zachęcam do rodzinnej modlitwy odmawiając Litanię Loretańską do NMP. Papież Franciszek prosi nas o modlitwę różańcową w maju – przynajmniej jedną tajemnicę różańca.
 3. W maju na prośbę parafian Msze Św. w tygodniu będą odprawione o godz. 18.00 wraz z Litanią Loretańską.
 4. Ks. Biskup zezwolił na dodatkowe Msze Św. w niedzielę. Rodziny (osoby), które będą chciały taką Mszę proszę o kontakt. Gdyby były chętne rodziny – osoby (10 os.) jest możliwość odprawienia Mszy Św. z Niedzieli w Sobotę w godz. wieczornych. Zainteresowanych proszę o kontakt w celu ustalenia odpowiedniej godz.
 5. Bp Jerzy Mazur udzielił święceń diakonatu 9 maja w ełckiej katedrze. Święcenia w stopniu diakonatu przyjęło dwóch akolitów Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. W przyszłą sobotę, 16 maja, bp Jerzy Mazur udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom.
 6. W Wadowicach 7 maja odbyła się pierwsza uroczysta sesja w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II.
 7. Pozostającym w domu zalecam uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu w czasie rzeczywistym. Módlcie się by Jezus przyszedł do waszych serc – jest to Komunia Duchowa.
  * Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży,  w naszym kościele parafialnym może przebywać wg najnowszych zaleceń  10 osób w jednym czasie (pierwszeństwo ma rodzina zamawiająca Mszę).  – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu . – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę. 
 8. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta) – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy.
 9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca szczególnie wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, straż, policję i wszystkich walczących z pandemią a również za tych którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii).
 10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie transmisji telewizyjnej, do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria w internecie w pdf na str. parafialnej i diecezji ełckiej) oraz książek itp.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i wykoszenie trawy rodzinom:Ostapiuk, Klimek, Małż, Semerak.
  Proszę kolejne rodziny za tydzień o wykoszenie trawy. Sprzątanie kościoła proszę zaplanować za miesiąc.

 

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.