3.05.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 

 1. IV Niedziela Wielkanocy – Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W piątek 8 V przypada Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Msza o godz. 18.00.

  Jeżeli będzie grupa chętnych parafian może być ustalona dodatkowa Msza św. 

  * ze względu na Uroczystość nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 3. Nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy ogodz. 18.00. W tej wyjątkowe sytuacji zachęcam do rodzinnej modlitwy odmawiając Litanię Loretańską do NMP. Papież Franciszek prosi nas o modlitwę różańcową w maju – przynajmniej jedną tajemnicę różańca.
 4. W maju na prośbę parafian Msze Św. w tygodniu będą odprawione o godz. 18.00 wraz z Litanią Loretańską.
 5. Ks. Biskup zezwolił na dodatkowe Msze Św. w niedzielę. Rodziny (osoby), które będą chciały taką Mszę proszę o kontakt. Gdyby były chętne rodziny – osoby (10 os.) jest możliwość odprawienia Mszy Św. z Niedzieli w Sobotę w godz. wieczornych. Zainteresowanych proszę o kontakt w celu ustalenia odpowiedniej godz.
 6. Drodzy proszę o pozostanie w domach – pozostającym w domu zalecam uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu w czasie rzeczywistym. Módlcie się by Jezus przyszedł do waszych serc – jest to Komunia Duchowa.
  * Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży,  w naszym kościele parafialnym może przebywać wg najnowszych zaleceń  10 osób w jednym czasie (pierwszeństwo ma rodzina zamawiająca Mszę).  – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu . – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę. 
 7. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta) – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy.
 8. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca szczególnie wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, straż, policję i wszystkich walczących z pandemią a również za tych którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii).
 9. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie transmisji telewizyjnej, do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria w internecie w pdf na str. parafialnej i diecezji ełckiej) oraz książek itp.
Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.