17.05.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. VI Niedziela Wielkanocy.
 2. Nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy o godz. 18.00. W tej wyjątkowe sytuacji zachęcam do rodzinnej modlitwy odmawiając Litanię Loretańską do NMP. Papież Franciszek prosi nas o modlitwę różańcową w maju – przynajmniej jedną tajemnicę różańca.
 3. Od dzisiaj w naszym kościele może być 25 osób na Mszy Św.
 4. Ks. Biskup zezwolił na dodatkowe Msze Św. Rodziny (osoby), które będą chciały taką Mszę proszę o kontakt. Gdyby były chętne rodziny – osoby jest możliwość odprawienia Mszy Św. z Niedzieli w Sobotę w godz. wieczornych. Zainteresowanych proszę o kontakt w celu ustalenia odpowiedniej godz.
 5. Od dziś rozpoczynamy obchody 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, które przypadają jutro. Zachęcam do włączenia się i jedności duchowej w czasie transmisji oraz modlitwę wdzięczności za Wielkiego Jana Pawła.
 6. Rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i kraje głodujące. Poświęcenie pól i modlitwy o obfite plony.
 7. Za tydzień przypada Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Boże Ciało przypada 11 czerwca. Ze względu na ograniczenia nie będzie procesji natomiast proszę o przygotowanie i zrobienie ołtarzyków na terenie swoich posesji, balkonach lub w oknach. Porządek Mszy jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 12.00 wyjdę z Najświętszym Sakramentem w asyście ministrantów (zapraszam chętne osoby) po drodze tradycyjnej procesji aby Jezus pobłogosławił naszą parafię. Później mogę również przejść obok drogi krajowej 16. w stronę bloków. Szczegółowe godziny zostaną podane później w zależności o potrzeby i zainteresowanie parafian. Proszę o kontakt i propozycje.
 9. Pozostającym w domu zalecam uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu w czasie rzeczywistym. Módlcie się by Jezus przyszedł do waszych serc – jest to Komunia Duchowa.
  * Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu . – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek. 
 10. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta) – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy.
 11. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca szczególnie wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, straż, policję i wszystkich walczących z pandemią jak i ludzi chorych potrzebujących naszego wsparcia i często pomocy a również za tych którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii).
 12. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie transmisji telewizyjnej, do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria w internecie w pdf na str. parafialnej i diecezji ełckiej) oraz książek itp.
 13. Proszę kolejne rodziny za tydzień o wykoszenie trawy. Sprzątanie kościoła proszę zaplanować za trzy tygodnie.

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.