22 VII 2018 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Poświęcenie pojazdów po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców.
  2. Trwają wakacje –nie zapominajmy o Mszy Św. niedzielnej a raczej bądźmy apostołami i przypominajmy przybyłym gościom i turystom o Mszach Św.
  3. W środę przypada święto św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jeżeli będą chętne osoby po Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  4. Planowana jest pielgrzymka z Baranowa do Częstochowy w początkach października – zgłosiło się 17 osób. Koszty zostaną podane później. Proszę zastanowić się i wstępnie osoby zainteresowane mogą zgłaszać się.
  5. W sobotę 28 VII wyrusza Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do modlitewnego wsparcia pielgrzymów aby wytrwali a swoim poświęceniem wypraszali Łaski dla całego Kościoła.
  6. Św. Mikołaja w Mikołajkach zaprasza dzisiaj gości i turystów na festyn parafialny przy Kościele św. Mikołaja w Mikołajkach. Na festynie przewidziano wiele atrakcji. Podczas festynu, także będzie możliwość oddania krwi w godzinach od 11.00 do 15.00 na parkingu naprzeciwko Kościoła. Rozpoczęcie festynu: 12.30 – Eucharystia. Będą liczne atrakcje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, występy muzyczne, konkursy: biblijny, patriotyczny, ciast i konkurencje sportowe.
  7. 10 sierpnia będzie wyjazd ok. 20.00 i możliwość dojechania autokarem na XXVI Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. 11 sierpnia 5.00 – wyjście z Mykanowa spod kościoła – ( do Częstochowy 18 km) 7.15 – wyjście z odpoczynku w Lubojni spod kościoła – (do Częstochowy 11 km) 10.30 – przywitanie pielgrzymki przed szczytem Jasnej Góry 11.00 – Msza św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej Nawiedzenie sanktuarium św. Stanisława Kostki, gdzie pracował bł. ks. Jerzego Popiełuszki, i nawiedzenie jego grobu. Powrót ok. 22.00. Organizuje ks. Łukasz. Cena 100 zł.
  8. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  9. Zachęcam do czytania czasopism katolickich (Martyria w cenie 3  zł) oraz książek.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła:  Nie było chętnych do koszenia trawy wokół naszej świątyni.
    – Proszę kolejne rodziny o wcześniejszy kontakt w sprawie sprzątania kościoła, proszę o wykaszanie trawy wokół kościoła.

Msze Św. w tygodniu:

N. 8.00 ††Edward, Marianna, Henryk Szumscy
10.00 †Bogusław Kramek (1a)
12.00 Za parafian
Śr. 18.00 Za parafian