29 IV 2018 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców pod inicjatywą MIVA Polska.
  2. We wtorek Msze św. jak w niedzielę – św. Józefa, rzemieślnika.
    * Rozpoczynają się nabożeństwa majowe w Niedziele i święta po Mszy o godz. 00 a w tygodniu po Mszy wieczornej.
  3. Zachęcam do modlitw majowych przy krzyżach w swoich miejscowościach lub domach. Jest też okazja aby zadbać o najbliższe krzyże w naszych miejscowościach.
  4. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze jak w niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W Piątek Msza św. w Zełwągach o godz. 16.30.
  6. W piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  7. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami WSD w Ełku gdzie przygotowują się przyszli kapłani do posługi w naszej diecezji.
  8. Módlmy się w intencji parafialnej młodzieży o dobre i owocne przyjęcie relikwii św. Stanisława Kostki w parafii.
  9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
    * Dzięki życzliwości parafian zostały zrobione i wstawione kraty w kościele na które zebrano zaledwie niecałe 20% ich wartości.
  10. W maju przypada odpust parafialny z tej okazji pojawiła się propozycja zorganizowania festynu – osoby chętne do pomocy lub z pomysłami proszę o osobisty kontakt lub z Radą Parafialną.
  11. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3  zł) oraz książek – Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania o ks. Kazimierzu.
  12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary parafianom: Barbara Bachmura, Antoni Ludwa, Adam Nosek, Dariusz Protasiuk.
    – Proszę kolejne rodziny o wcześniejszy kontakt tel. w sprawie sprzątania kościoła i o wykaszanie trawy wokół kościoła.