20.03.2022 r. Ogłoszenia Parafialne

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Decyzją ks. Biskupa będą zbierane ofiary do puszki na Caritas z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

.

2. Za tydzień zapraszam na plebanię o godz. 18.00 na spotkanie synodalne.
  3. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek Mszy nie będzie.
  4. W piątek (25 III) przypada Ur. Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  5. Papież Franciszek tego dnia (25 III) dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Dlatego o godz. 17.00 w naszym kościele będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i duchowa łączność z całym Kościołem na czele z Papieżem i gorąca prośba o ustanie wojny.
  6. W tygodniu w miejsca wolnych Mszy Świętych ogłaszałem Msze o pokój na Ukrainie i w tygodniu była jedna osoba! Proszę o informacje osobiste czy parafianie chcą takie intencje!?
  7. Trwa Wielki Post – czas refleksji nad swoim życiem duchowym.
    W ramach jałmużny wielkopostnej możemy składać dar serca do puszki CARITAS na pomoc uchodźcom z Ukrainy lub wpłacać bezpośrednio na konto Caritas naszej diecezji. Caritas Diecezji Ełckiej ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk z dopiskiem „Ukraina” – 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 (PKO BP S.A. O/Ełk).
  8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych szczególnie osobiście ofiarując w intencji pokoju i przemiany serc ludzi wprowadzających nienawiść i wojnę: Droga Krzyżowa po Mszy w piątek (zapraszam do czytania rozważań Drogi Krzyżowej). Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 .
  9. Proszę o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego do P. Iwony Tercjak, Ani Muszyńskiej, Mileny Ługin-Bondaruk lub do mnie.
  10. Zachęcam do rodzinnego czytania Pisma Świętego, czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3 zł) oraz książek.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, i złożone ofiary na ogrzewanie kościoła (80 zł): Karczyk Rafał, Walentukiewicz Tadeusz, Wójcik Paulina. Proszę kolejne 3 rodziny z Inulca o sprzątanie i wcześniejszy kontakt.