14.03.2021 r. Ogłoszenia Parafialne

1. IV Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Dzisiaj oraz w rekolekcje parafialne będą do nabycia palmy zrobione przez Radę Parafialną.
  3. Rekolekcje parafialne rozpoczną się jurto (15-16 III) Msze będą odprawiane o godz. 14.00 i 18.00 w Baranowie i o godz. 16.00 w Zełwągach. Zachęcam parafian do modlitwy o dobre ich przeżycie i odpowiednie przygotowanie się do Wielkanocy. Wygłosi je ks. Cezary Rozmus.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zbierają panie Iwona Tercjak i Anna Muszyńska. Można też składać do mnie.
  5. Parafianie chętni do pomocy w przygotowaniu posiłków na rekolekcje, można również przynieść produkty lub pomóc finansowo mogą zgłaszając się do wymienionych pań lub złożyć ofiary do skrzynki przy ołtarzu.
  6. Są do nabycia baranki po 6 zł jako wsparcie powstających w Suwałkach i Ełku centrów seniora.
  7. W piątek – 19 III – przypada Ur. Św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Nie obowiązuje post.
  8. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. i w niedzielę Gorzkie Żale po Mszy o godz. 8.00. Pomagają one zbliżyć się do Tajemnicy zbawczej śmierci Pana Jezusa. Proszę zaprosić dzieci i młodzież do udziału.
  9. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki,
    – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu
    – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
  10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii
     – szczególnie ważny jest rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria) oraz książek itp.
  11. Kolejny tydzień nikt nie zgłosił się do sprzątania kościoła z Inulca. Zapraszam do sprzątania kościoła kolejne rodziny.