1.03.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

1. I Niedziela Wielkiego Postu. Ofiary na tacę będą przeznaczone na WSD w Ełku. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
  3. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Niezłomnych.
  4. Zachęcam do modlitwy w intencji trzeźwości naszego Narodu i podejmowania przyrzeczeń trzeźwościowych.
  5. Za tydzień niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na Dzieło pomocy Ad Gentes.
  6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 8 marca o godz. 19.00 w par. Św. Mikołaja w Mikołajkach. Zachęcam osoby, które planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa.
  7. Nabożeństwa Wielkopostne (Droga Krzyżowa) w piątek po Mszy Św. Zapraszam szczególnie kandydatów do S. Bierzmowania. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  8. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się 9 i 10 marca. Wygłosi je ks. Zbigniew Chmielewski – proboszcz w Węgielsztynie. Msze św. 10.00 i 19.00; 16.00-Zełwągi. Proszę parafian o pomoc w przygotowaniu posiłków lub przyniesienie gotowych.
  9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  10. Dzisiaj zapraszam kandydatów do S. Bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie po Mszy Św. o godz. 12.00. Proszę aby młodzież przyniosła opinie od katechetów o zachowaniu na religii.
  11. Policja ostrzega szczególnie starsze osoby przed nieuczciwymi sprzedawcami którzy oferują niby tańszą energię, piece ekologiczne itp…
  12. Zachęcam do czytania czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3 zł) oraz książek itp.
  13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary (60zł): Kosiorek, Matulewicz, Muszyńscy.