Ogłoszenia Parafialne 9.06.2019 r.

Dzisiaj przypada Ur. Zesłania Ducha Św. – Kazanie o godz. 12.00 wygłosi ks. Dziekan Marek Święch proboszcz par. Św. Mikołaja w Mikołajkach. – po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Festyn Parafialny połączony z akcją „Bezpieczne Wakacje”. Rada Parafialna serdecznie zaprasza. – Parafianie z Faszcz zamówili Mszę Św. Dziękczynną która będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.00 za ks. Jerzego Jaskułę, który rozpoczął w 1979 r. odprawianie Mszy Św. w naszej świątyni.

1. Jutro Odpust parafialny. Uroczysta Msza Odpustowa o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. Łukasz Moćkun z par. Św. Mikołaja w Mikołajkach. – Tradycyjnie zapraszam do udziału w procesji wokół kościoła szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii. – Po Mszy kolacja odpustowa dla księży naszego dekanatu.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Św. wieczornej. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00. Zachęcam do udziału dzieci i młodzież.
  3. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość szczególnie w związku z organizacją frstynu.
  4. Można składać ofiary do pań zbierających na zeszyt lub do mnie na dekorację kościoła na Boże Ciało. – W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół Kościoła. Ołtarzyki przygotowują:
    * I – przy wyjściu z kościoła koło krzyża: Śmietki, Inulec;
    * II – Między drzewami : Baranowo wieś;
    * III – przy plebanii: Faszcze, Cudnochy Jora;
    * IV – przy grocie Maryjnej: Baranowo bloki
  5. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3  zł) oraz książek.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawy oraz złożone ofiary. Proszę kolejne rodziny o wcześniejszy kontakt w sprawie sprzątania. Rozpoczął się czas koszenia trawy, proszę więc o dołączenie kolejnych dwóch rodzin.