20 V 2018 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św.
  2. Jutro przypada NMP Matki Kościoła – Odpust Parafialny. Msza Św. Odpustowa o godz. 18.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Łukasz Moćkun, wikariusz par. Św. Mikołaja. Zapraszam szczególnie do udziału w procesji z okazji odpustu dzieci i młodzież.
  3. 27 V odbędzie się Festyn połączony z Dniem Matki.
    Gościnnie wystąpi zespół Pieckowianie.
    12.00 – Msza Św. Kazanie wygłosi ks. Tadeusz Machaj, proboszcz MB Różańcowej;
    13.15 – Uczniowie zaprezentują przedstawienie z okazji Dnia Matki;
    14.00 – Występ zespołu Pieckowianie;
    14.30 – Piosenki w wykonaniu parafian; Równocześnie będzie można wziąć udział w grach i zabawach i wygrać ciekawe nagrody.
    *  osoby chętne do pomocy lub z pomysłami proszę o osobisty kontakt lub z Radą Parafialną
  4. Trwają nabożeństwa majowe w kościele po Mszy Św. również zachęcam do modlitw majowych przy krzyżach w swoich miejscowościach lub domach.
  5. Na Boże Ciało proszę o skromne przygotowanie ołtarzyków z kwiatami – ołtarze będą na placu przykościelnym ze względu na remont drogi. Ofiary na kwiaty można składać u osób zbierających na tzw. zeszyty.
    Ołtarze przygotowują: * I  – przy wejściu do zakrystii: Śmietki, Inulec;
    * II – przy świerkach: Baranowo wieś;
    * III – Między drzewami: Faszcze, Cudnochy Jora;
     * IV – przy krzyżu: Baranowo bloki
  6. W sobotę o godz. 12.00 będziemy przeżywali Ur. I Komunii Św.
    – Spowiedź odbędzie się w pt. o godz. 18.30.
  7. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  8. Nadal są zbierane ofiary na zeszyt potrzebne na remont plebanii i również bieżące wydatki na kościół.
  9. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3  zł) oraz książek – Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania o ks. Kazimierzu.
  10. Zostały zamontowanie przed wejściem do kościoła nowe uchwyty do flag Bóg zapłać parafianom za zakup i zamontowanie.
  11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy parafianom.
    – Proszę kolejne rodziny o wcześniejszy kontakt tel. w sprawie sprzątania kościoła, proszę o wykaszanie trawy wokół kościoła.