11 II 2018 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Św. Jana Pawła II.
    Błogosławieństwo chorych po Mszy Św. o godz. 12.00.
  2. Rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu oraz wyzwolenie z innych nałogów. Zachęcam parafian do modlitwy i pokuty w tej intencji oraz do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post.
    – W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.
    Msze Św.: Baranowo – 9.00 i 18.00; Zełwągi – 16.00.
  4. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Za udział można uzyskać odpust zupełny
  5. Palmy z Niedzieli Palmowej na popiół można przynosić do wtorku na plebanię (lub zostawić przy bramce wejściowej).
  6. Rada parafialna będzie rozprowadzać palmy na Niedzielę Palmową. Chętne osoby również mogą się zaangażować w robienie palm.
  7. Za tydzień przypada I Niedziela Wielkiego Postu. W Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami.
  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej par. odbędą się 14 i 15 III. Proszę o modlitwę: o owocne przeżycie i udział wszystkich parafian.
  9. Od I Niedzieli Wielkiego Postu -18 II- rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w par. Św. Mikołaja w Mikołajkach o godz. 12.00. Zachęcam do udziału osoby, które nie mają takiego kursu.
  10. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  11. Msze w tygodniu w środę, piątek i sobotę.
  12. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3  zł) oraz książek.
  13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary parafianom: Alina Wawruch, Elżbieta Chrzanowska, Mariola Bognacka, Beata Pisarek.
    – Proszę kolejne trzy rodziny o wcześniejszy kontakt tel. w sprawie sprzątania kościoła.
N. 8.00 †Stanisław Nadolny, Stanisław Nadolny; Stanisław, Felicja Pudło
10.00 O zdrowie i bł.Boże dla Piotra w 80e ur. dziękując Bogu za udaną operację
12.00 Za  parafian
Śr. 9.00 Dziękczynna o zdr. członkiń Dz N N U Jezusa z parafii