26 XI 2017 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.
    – Po Mszy Św. o godz. 8.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w Monstrancji, odmówienie litanii oraz aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi za który możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. Zachęcam do wsparcia duchowego naszych kleryków oraz modlitwy o powołania z naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota Miesiąca.
  4. W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent, czas szczególnego przygotowania się i uczczenia Narodzin naszego Zbawiciela. Zachęcam do osobistego zaangażowania i głębszej refleksji nad swoim życiem duchowym a szczególnie udziału w rekolekcjach parafialnych i przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania z Bogiem.
  5. Rekolekcje parafialne odbędą się 8 i 9 XII. Wygłosi je ks. Proboszcz z Kosewa ks. Maciej Mackiewicz.
  6. Szkoła Podstawowa w Baranowie organizuje Jarmark św. Mikołaja 3 XII o godz. 13.00. Szczegóły na plakacie – zachęcam do udziału w miłej zabawie.
  7. Dekoracje świąteczne przygotowane przez radę parafialną w kościele będą do nabycia 10 XII w kościele po Mszach Św. z przeznaczeniem na remont plebanii.
  8. Zapraszam na Andrzejki dla dzieci dzisiaj po Mszy o godz. 12.00.
    – Jeżeli zgłoszą się osoby dorosłe od ok. godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Andrzejkowe dla dorosłych.
  9. Bóg zapłać za popiłowanie drewna dwom panom z Baranowa i Zełwąg oraz podłączenie kolejnych kaloryferów i ciepłej wody oraz obmurowanie części komina i inną drobną pomoc parafianom (4 os.) z Baranowa.
  10. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca pomagających i troszczących się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  11. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – od października w cenie 3  zł) oraz książek.
  12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary (120 zł) parafianom: Katarzyna Komorowska, Halina Foltyńska, Obzejta Marlena.
    – Proszę o wcześniejszy kontakt w sprawie sprzątania.