5 XI 2017 r. Ogłoszenia Parafialne XXXI niedziela zwykła

1. W Pierwszą Niedzielę Miesiąca przed Najświętszym Sakramentem upraszajmy Boga o silną wiarę w naszych rodzinach.
  2. Rozpoczęliśmy od 1 XI modlitwę za bliskich zmarłych tzw. Wypominki, które będą czytane po Mszach Świętych. Te same kartki będą czytane w danym dniu tygodnia. Wszystkie kartki wypominkowe są wypisane w zakładce „Wypominki” na str.parafialnej.
  3. Kartki na wypominki są na stoliku za ławkami. Wypełnione proszę składać do skrzynki przed ołtarzem
  4. Od 1 do 8 XI możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Jednego dnia odpust dla jednej duszy w  czyśćcu cierpiącej.
  5. W sobotę 11 XI przypada Święto Odzyskania Niepodległości. Msze Św. o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszam do modlitwy dziękczynnej z prośbo o umiejętne korzystanie z wolności.
  6. W sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się w Mikołajkach XIII Turniej Piłki Siatkowej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zachęcam parafian do kibicowania.
  7. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, będziemy mogli złożyć ofiary do puszki, jako nasze wsparcie materialne. Zachęcam również do modlitwy za braci w wierze, aby wytrwali w trudnych chwilach.
  8. . Ks. Bp Ordynariusz Jerzy Mazur pyta czy są parafianie, którzy słuchają Mszy Św. w niedzielę o godz. 7.00 z Gietrzwałdu. Jeżeli są takie osoby to proszę o powiadomienie mnie (można telefonicznie) najlepiej dzisiaj.
  9. W całej Polsce zbierane są podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Osoby popierające tę inicjatywę mogą złożyć podpis w zakrystii lub na plebanii (konieczny jest dowód osobisty).
  10. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca pomagających i troszczących się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  11. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – od października w cenie 3 zł) oraz książek.
  12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, uprzątnięcie liści i złożone ofiary parafianom: Jaskulska Halina, Izdebska Danuda, Kordek Janina, Semerak Zofia, Talkowska Anna, Janusz, Halina; Krupiński Kazimierz.
    – Proszę o wcześniejszy kontakt w sprawie sprzątania.