Ogłoszenia Parafialne 1 X 2017 r.

1. Dzisiaj będą zbierane ofiary do puszki na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcam do udziału we Mszy Św. w Piątek i przyjęcia Komunii Św. – szczególnie dzieci które przystąpiły w tym roku do I Kom. Św. do IX Pierwszych Piątków Miesiąca.
  3. Rozpoczynają się nabożeństwa październikowe. Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach – szczególnie o pokój.
    – w kościele parafialnym nabożeństwa po Mszach Św.
    – w Zełwągach pół godziny przed Mszą Św.
  4. Bóg zapłać parafianom za wpłaty na remont. – można wpłacać na konto parafialne (Bank Spółdzielczy Mikołajki 30 9350 0001 0016 5275 1000 0001).
    * Osoby, które mają kłopoty finansowe a czują się odpowiedzialne za funkcjonowanie parafii mogą zaangażować się osobiście i pomóc bezpośrednio.
  5. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  6. W tygodniu Msze Św. w czwartek i piątek o godz. 18.00 a sobotę o godz. 16.00.
  7. W następną niedzielę przypada Dzień Papieski. Będą zbierane ofiary na pomoc zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  8. Różaniec do Granic 7 X – inicjatywa zachęcająca do modlitwy o pokój za wstawiennictwem Maryi nawiązująca do objawień Fatimskich i w Gietrzwałdzie. Ulotki informacyjne są na stoliku z czasopismami.
    – w naszej parafii w sobotę nabożeństwo różańcowe w Baranowie o godz. 14.00. Zapraszam parafian do czytania rozważań tajemnic różańcowych i odmawiania poszczególnych tajemnic różańca. Proszę o wcześniejszy kontakt (przekażę teksty rozważań).
  9. Z Mikołajek wyjedzie grupa pielgrzymów do par. w Olszewie Węgorzewskim – chętne osoby mogą zgłaszać się do par. Św. Mikołaja.
  10. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – od października w cenie 3 zł) oraz książek.
  11. Nastąpiła zmiana adresu do kontaktu pocztą elektroniczną e-mail:
    par-baranowo@wp.pl
  12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary (60 zł) : Anna, Piotr Semerak; Wanda, Jan Semerak; Renata, Walenty Pudlis.
    – Proszę o wcześniejszy tel. w sprawie sprzątania.