Komunikat Biskupa Ełckiego z okazji Narodowego Kongresu Trzeźwości

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków.

Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Część modlitewna Kongresu odbędzie się w dniach 17 – 18 czerwca 2017 r. na Jasnej Górze. Natomiast od 21 – 23 września 2017 r. na UKSW w Warszawie odbędzie się część studyjna Kongresu.

Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości.

Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.

Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia modlitwy i włączenia się w przeżywanie Narodowego Kongresu Trzeźwości. Udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

+Jerzy Mazur  BISKUP EŁCKI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.