21.02.2021 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. I Niedziela Wielkiego Postu
 2. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Pomocy Ad Gentes.
 3. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w Piątek po Mszy św. i w niedzielę Gorzkie Żale po Mszy o godz. 8.00. Pomagają one zbliżyć się do Tajemnicy zbawczej śmierci Pana Jezusa. Proszę zaprosić dzieci i młodzież do udziału.
 4. Rekolekcje parafialne planowane są na 15-16 III. Zachęcam parafian do modlitwy o dobre ich przeżycie i odpowiednie przygotowanie się do Wielkanocy.
 5. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży,
  – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu
  – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
 6. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii
   – szczególnie ważny jest rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria) oraz książek itp.
 7. Bóg zapłać za odśnieżenie w tygodniu poza kolejnością wokół kościoła i przy plebanii życzliwym parafianom. Proszę o modlitwę w intencji tych osób i rodzin. Msza Dziękczynna za parafian angażujących się szczególnie w parafii będzie w czasie rekolekcji parafialnych – 15 III o godz. 18.00.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary: Gryka Mirosław, Magnuszewski Piotr. Zapraszam do sprzątania kościoła kolejne rodziny.

 

  Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w Parafii Św. Mikołaja w Mikołajkach od II Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od dnia 28 lutego 2021 r.    Ze względów bezpieczeństwa kurs przeprowadzony będzie w formie on-line, wykorzystując aplikacje korzystające z form audio-wizualnych. Preferowaną aplikacją jest ZOOM, w razie problemów jest możliwość użycia Skype’a.    Kurs składa się z 7. spotkań: jednego organizacyjnego w dniu 28 lutego 2021 o godz. 20:00 oraz sześciu konferencji dotyczących katolickiego rozumienia życia małżeńskiego oraz przebiegu liturgii sakramentu małżeństwa. Spotkania będą odbywały się cyklicznie w dniu i odstępach dopasowanych do możliwości uczestników kursu.    Kontakt z ks. Marcinem Jasińskim – wikariuszem parafii, tel. 609 901 211,
e-mail: ruudvan1992@gmail.com   

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie pary planujące ślub w ciągu roku

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.