14.02.2021 r. Ogłoszenia Parafialne

1. VI Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.  Kościół zachęca do pokuty i modlitwy o trzeźwość oraz do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych na jakiś dowolny czas.
  2. W Środę Popielcową 17 II rozpoczynamy Wielki Post ( okres 40 dni przygotowania paschalnego). Poświęcenie i posypanie pokutne popiołem na każdej Mszy Św.
    – Obowiązuje post ścisły. Msze Św. 14.00 i 18.00 Baranowo, 16.00 Zełwągi.
  3. Kwartalne dni modlitwy od Środy Popielcowej do I Niedzieli W. Postu.
  4. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w Piątek i w niedzielę Gorzkie Żale. Pomagają one zbliżyć się do Tajemnicy zbawczej śmierci Pana Jezusa.
  5. Rekolekcje parafialne planowane są na 15-16 III. Zachęcam parafian do modlitwy o dobre ich przeżycie i odpowiednie przygotowanie się do Wielkanocy.
  6. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży,
    – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu
    – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
  7. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii
     – szczególnie ważny jest rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria) oraz książek itp.
  8. Bóg zapłać za odśnieżenie przed pogrzebem w tygodniu poza kolejnością wokół kościoła i przy plebanii życzliwym parafianom oraz za przeprowadzenie konserwacji pieca w kościele. Proszę o modlitwę w intencji tych osób i rodzin. Msza Dziękczynna za parafian angażujących się szczególnie w parafii będzie w czasie rekolekcji parafialnych – 15 III o godz. 18.00.
  9. Zapraszam do sprzątania kościoła kolejne rodziny ze Śmietek. W sobotę nikt się nie zgłosił.