6.12.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Za tydzień odbędzie się Wizytacja Kanoniczna – oficjalna wizyta Biskupa Diecezji Ełckiej Jerzego Mazura z udzieleniem S. Bierzmowania. 
 2. W Adwencie – w czasie pandemii zachęcam do rodzinnego lub indywidualnego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Jest możliwość przychodzenia w tygodniu na Mszę Św., skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania (spowiedzi). Zachęcam również do słuchania i przeżywania nauk i spotkań rekolekcyjnych przez TV czy internet.
 3. Ze względu na rekolekcje w par. Św. Mikołaja w Mikołajkach w poniedziałek Mszy nie będzie.
 4. We wtorek przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Św. będzie odprawiana o godz. 15.00.
 5. W Środę i Sobotę Msze Roratnie (zachęcam do przychodzenia z lampionami).
 6. Dzisiaj będą zbierane ofiary do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. Są do nabycia świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 8. W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki na Stół Wigilijny.
 9. Ze względu na ograniczenia ilościowe na metr kwadratowy sobotnia Msza Św. jest odprawiana jako Msza niedzielna. Zachęcam do udziału. Jest też możliwość zamówienia dodatkowej Mszy Św.
 10. Ze względu na ograniczenia osób w kościele proszę parafian o składanie ofiar na rekolekcje parafialne (posiłki dla księży) oraz dekorację świąteczną. Można wpłacać w zakrystii, złożyć do puszki przed ołtarzem, radzie parafialnej lub na konto parafialne z opisaniem na jaki cel.
 11. Rekolekcje parafialne planowane są na 18 i 19 XII jeżeli warunki epidemiczne na to pozwolą. Msze Św. będą odprawiane w godz.: 14.00 i 18.00 – Kościół Parafialny; 16.00 – Zełwągi.
 12. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
 13. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii – szczególnie o rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria obecnie w formacie pdf) oraz książek itp.
 14.   Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary 110 zł : Kazimierz Wierzbicki, Jan Marcinkiewicz, Waldemar Kuklis. Proszę za tydzień o sprzątanie kościoła, dekorację i wokół kościoła rodziców i młodzież przygotowującą się do S. Bierzmowania .

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.