24 XII 2017 r. Ogłoszenia Parafialne

1. IV Niedziela Adwentu. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do religijnego i tradycyjnego przeżycia Wigilii Narodzenia Pańskiego przy śpiewie kolęd, przeczytaniu fragmentu Ewangelii, wspólnej modlitwie i postnym posiłku.
  2. Dzisiaj Msze Św. w godz. 8.00 i 12.00 w kościele parafialnym oraz Pasterka w Zełwągach o godz. 22.00 i kościele parafialnym o godz. 24.00.
    * Zapraszam wszystkich parafian na Pasterkę a szczególnie zachęcam do czytania czytań mszalnych i modlitwy wiernych oraz śpiewania psalmu abyśmy uroczyście świętowali Narodzenie Pańskie.
  3. Zapraszam na czuwanie kolędowe przed Pasterką – Młodzież będzie śpiewała kolędy, zachęcam do modlitwy poprzez wspólne śpiewanie.
  4. Opłatki na stół wigilijny i świece można jeszcze nabyć po Mszy Św. w zakrystii przed lub po Mszy Św.
  5. Bóg zapłać za dekorację kościoła do Świąt Bożego Narodzenia – przybyło 21 osób. Niektóre osoby złożyły ofiarę (50 zł) i zakupił kolejne ozdoby świąteczne.
  6. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  7. Jutro Ur. Narodzenia Pańskiego. Msze Św. o godz. 10.00 – Zełwągi i 12.00 – kościół parafialny.
  8. We wtorek tradycyjnie II Dzień Narodzenia Pańskiego.
    Msze Św. jak w każdą niedzielę (8.00 i 12.00 – kościół parafialny; 10.00 – Zełwągi)
  9. Są do nabycia na stoliku z czasopismami nowe materiały (modlitewniki) do miesięcznej rodzinnej modlitwy – Rodzina Zjednoczona na Modlitwie – związane z rokiem duszpasterskim pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Św. Zachęcam do rodzinnej modlitwy o Dary Ducha Św.
  10. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.00 będzie nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku.
  11. Od 8 I rozpocznie się coroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Jeżeli ktoś planuje w tym czasie wyjazd a chciałby zaprosić księdza na wspólną modlitwę w gronie rodziny i poświęcenie mieszkania proszę o kontakt w tej sprawie.
  12. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3  zł) oraz książek.
  13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary parafianom: Bożena Wierzbicka, Sylwia Warmińska, Małgorzata Dziewa, Danuta Motulewicz.
    – Proszę kolejne rodziny o sprzątanie kościoła ( 3 rodziny).
N. 8.00 Dziękczynna z podziękowaniem za przeżyty rok (II Róża z Baranowa)
12.00 ††Genowefa Keszkowska (6a) i rodziców Stanisława, Bronisław
22.00 ††Bronisława, Władysława, Jerzy, Weronika
24.00 Dziękcz. za mieszkańców por.Baranowo za otrzymane łaski w 2017r. i o potrzebne na następny rok. (radni: p. Zbigniew, Andrzej, Janusz)