3 XII 2017 r. Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

1. I Niedz Adwentu – czas szczególnego przygotowania się do uczczenia Narodzin naszego Zbawiciela. Zachęcam do osobistego zaangażowania i głębszej refleksji nad swoim życiem duchowym a szczególnie udziału w rekolekcjach parafialnych i przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, podejmowania postanowień adwentowych.
  2. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny po Mszy Św. o godz. 8.00. Można będzie je nabyć po Mszy Św. Dochód będzie przeznaczony na remont plebanii.
  3. Roraty – Msze Św. w czasie których wraz z Maryją przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela – w tym tygodniu we wtorek o godz. 7.00.
  4. Rekolekcje parafialne odbędą się 8 i 9 XII (piątek i sobota). Wygłosi je ks. proboszcz z Kosewa Maciej Mackiewicz.
  5. Msze Św. rekolekcyjne w kościele parafialnym o godz. 11.00 i 18.00 a w kaplicy dojazdowej w Zełwągach o godz. 16.00.
    * Spowiedź przed każdą Mszą Św. 10 minut.
    * Ze względu na czas rekolekcji zmienione są godziny Mszy Św. w tygodniu.
  6. Proszę życzliwych parafian o pomoc w przyjęciu księży i przyniesienie daru na stół rekolekcyjny i poczęstowanie księży. Proszę o wcześniejsze poinformowanie o planowanym daniu czy ciasta ze względów organizacyjnych. Na posiłkach będzie 5 księży.
  7. Są do nabycia świece na stół wigilijny: zwykła prosta po 6 zł i kula po 13 zł w ramach akcji Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom. Do nabycia w zakrystii przed lub po Mszy Św. Plakat jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.
  8. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca.
  9. Szkoła Podstawowa w Baranowie organizuje Jarmark św. Mikołaja dzisiaj od godz. 13.00. Szczegóły na plakacie – zachęcam do udziału w miłej zabawie.
  10. Dekoracje świąteczne przygotowane przez radę parafialną będą do nabycia 10 XII w kościele po Mszach Św. Dochód będzie przeznaczony na remont plebanii.
  11. Bóg zapłać za organizację Andrzejek dla dzieci Radzie Parafialnej i sponsorom nagród z których dzieci były bardzo zadowolone.
  12. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  13. Zachęcam do czytania biuletynu parafialnego (za dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów wydruku) również czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3  zł) oraz książek.
  14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary parafianom: Światłowska Teresa, Murzyn Halina, Światłowska Barbara, Serowik Anna.
    – Proszę o wcześniejszy kontakt w sprawie sprzątania.