Ogłoszenia Parafialne – 16 VII 2017 r.

XV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj będą zbierane ofiary do puszki na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
  2. Z racji Św. Krzysztofa (25 VII ) w najbliższą niedzielę 23 VII po Mszach Św. odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów którymi się poruszamy. Jak co roku w czasie poświęcenia będziemy mogli wesprzeć akcję Św. Krzysztofa składając dar serca za szczęśliwie przejechane kilometry.
  3. 23 lipca w par. Św. Mikołaja w Mikołajkach odbędzie się Festyn Parafialny – akcja św. Krzysztof od 14:00 na placu gminnym obok stadionu odbędzie się poświęcenie pojazdów a następnie rozpocznie się festyn parafialny z licznymi atrakcjami: pokazy strażaków, policja o bezpieczeństwie na drogach, Mazurskie Wodne Pogotowie Ratunkowe o ratowaniu życia. Dom Kultury i Parafialny Klub Rekreacyjno Sportowy organizuje zabawy i konkurencje dla dzieci. Będzie darmowa grochówka.
  4. 28 lipca wyruszy Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
    – Grupa Jaćwież Giżycko przechodzi przez Mikołajki. Zachęcam do udziału przynajmniej w jednym etapie pielgrzymki.
  5. W Środę i Piątek Mszy Św. nie będzie.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w Zełwągach odbędzie się Msza Św. niedzielna – (jeżeli będą zainteresowane osoby może być odprawiana co tydzień).
  7. Zachęcam do czytania czasopism katolickich – Martyrii – oraz książek katolickich.
  8. Są foldery informacyjne o godzinach Mszy Św. w naszym dekanacie – polecam szczególnie turystom.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wykaszanie trawy: Magnuszewski Piotr, Rybak Krystyna, Gnatkowski Wiesław, Gryka Mirosław.
    -Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia godziny otwarcia kościoła.