20.12.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

1. IV Niedziela Adwentu
  2. Bóg zapłać parafianom za zaangażowanie i przygotowanie dekoracji, za powitanie biskupa w parafii i podziękowanie na zakończenie Wizytacji Biskupa Jerzego Mazura szczególnie rodzicom dzieci bierzmowanych; Zespołowi muzycznemu za oprawę muzyczną, paniom pracującym w kuchni za przygotowanie posiłków również na czas rekolekcji parafialnych, za przyniesienie produktów i dań na stół.
  3. W Środę ostatnia Msza Roratnia z lampionami (zachęcam do przychodzenia szczególnie młodzież i dzieci).
  4. W pn. i wt. Mszy nie będzie.
  5. W Wigilię zachęcam do tradycyjnego rozpoczęcia kolacji modlitwą, śpiewem kolęd i postnymi daniami.
  6. Pasterka 24 XII w Zełwągach o godz. 20.00 a w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00
  7. W piątek i sobotę 25 i 26 XII – Msze św. jak w niedzielę
  8. W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki na Stół Wigilijny.
  9. Ze względu na ograniczenia osób w kościele proszę parafian o składanie ofiar na dekorację świąteczną.  Można wpłacać w zakrystii, złożyć do puszki przed ołtarzem, radzie parafialnej lub na konto parafialne z opisaniem na jaki cel.
  10. Bóg zapłać ks. proboszczowi z Kosewa Bogdanowi Brusiło za wygłoszenie Rekolekcji Adwentowych.
  11. Ze względu na czas pandemii jest obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę jeżeli nie mamy rękawiczek.
  12. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie pandemii w tym ostatnim czasie przed Bożym N. – szczególnie ważny jest rozsądek w naszym postępowaniu, zatroszczmy się o naszych seniorów i postarajmy się im pomagać. Zachęcam do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria obecnie w formacie pdf) oraz książek itp.
  13. W związku ze świętami zapraszam życzliwych parafian do pomocy w dekoracji kościoła we wtorek o godz. 16.00. Natomiast o sprzątanie kościoła proszę w środę.