Wskazania na czas pandemii

Drodzy parafianie

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.

W związku z tym, że utrudnione jest przyjmowanie Komunii św. należy zachować maksymalne zasady ostrożności. Wierni (jeśli mogą) powinni przyjmować Komunię na klęcząco i uważać przy odchylaniu maseczki; jest nadal możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę o ile wierni nie noszą rękawiczek.

W dalszym ciągu należy zachować odstępy między wiernymi zarówno w ławkach, jak i w kolejce do Komunii, czy spowiedzi.

Od 20 kwietnia (poniedziałek) w naszym kościele parafialnym może przebywać do 10 osób przy zastosowaniu wcześniejszych zaleceń

z wyrazami szacunku oraz modlitwą
ks. Dariusz