19.04.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

 1. II Niedziela Wielkanocy. Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia. Taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. 
 3. Drodzy parafianie i goście proszę o pozostanie w domach – pozostającym w domu zalecam uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu w czasie rzeczywistym. Módlcie się by Jezus przyszedł do waszych serc – jest to Komunia Duchowa.
   * W kościele: – od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży,  
  * w kościele parafialnym może przebywać od poniedziałku tylko 10 osób w jednym czasie (rodzina zamawiająca Mszę).  – znak pokoju przez skinienie głową, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na klęcząco do ust z zachowaniem odstępu, – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę. 
 4. W czwartek 23 IV przypada Ur. Św. Wojciecha głównego patrona Polski i naszej diecezji
 5. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna i XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny
 6. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta) – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy.
 7. Ks. Biskup zezwolił na dodatkowe Msze Św. w niedzielę. Rodziny, które będą chciały taką Mszę proszę o kontakt.
 8. Zamówione Msze Św. w tygodniu będą odprawione o godz. 15.00 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego.      Jeżeli godz. 15.00 nie odpowiada proszę rodzinę zamawiającą Msze w tygodniu o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia odpowiedniej godziny.
 9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca szczególnie wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, straż, policję i wszystkich walczących z pandemią a również za tych którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne jako tacę na funkcjonowanie parafii), za osoby, które umożliwiły transmisję Mszy Św. przez internet za ich poświęcony czas i życzliwość, która płynie z miłującego serca.
 10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie transmisji telewizyjnej, do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria w internecie w pdf na str. parafialnej i diecezji ełckiej) oraz książek itp.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.