5.04.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

1. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień
     \ Nie ma poświęcenia palm /.
    –  Drodzy parafianie i goście proszę o pozostanie w domach
    – pozostającym w domu zalecam uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu w czasie rzeczywistym. Módlcie się by Jezus przyszedł do waszych serc – jest to Komunia Duchowa.
         * W Kościele: może przebywać tylko 5 osób w jednym czasie (rodzina zamawiająca Mszę).
    – znak pokoju przez skinienie głową,
    – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na rękę.
    – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej do ust po wcześniejszym udzieleniu Kom. Św. na rękę.
  2. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta)
    – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy.
  3. Ks. Biskup poinformował o zmianie przebiegu Wielkiego Tygodnia.
    Nie ma:
    w Niedzielę Palmową poświęcenia palm w kościele;
    w Wielki Czwartek przeniesienia do ciemnicy;
    W. Piątek adoracji i ucałowania krzyża;
    W.Sobota – poświęcenia pokarmów w kościele, poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej.
    Jest zachęta do adoracji Najświętszego Sakramentu.
    W związku z limitem osób będzie lista wg. godzin i jeżeli będzie więcej osób chętnych adoracja będzie po 10 -15 minut. Osoby chętne do adoracji proszę o kontakt.
  4. Ks. Biskup zezwolił na dodatkowe Msze Św. w niedzielę. Rodziny, które będą chciały taką Mszę proszę o kontakt.
  5. Możemy włączyć się w Wielkanocne Dzieło Caritas poprzez nabycie baranków wielkanocnych w cenie 6 zł.
  6. Zamówione Msze Św. w tygodniu do W.Środy będą odprawione o godz. 15.00 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
    – Wielki Czwartek: 17.00-Zełwągi; 19.00-Baranowo
    –  Wielki Piątek i Sobota o godz. 19.00 w Baranowie.
  7. Niedziela Zmartwychwstania -Msze Św. jak w każdą niedzielę.
  8. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię
    – dziękując Bogu za ich ofiarność (wpłaty na konto parafialne), poświęcony czas i życzliwość.
  9. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie transmisji telewizyjnej, do czytania:
    Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria w internecie w pdf) oraz książek itp.
  10. Proszę o posprzątanie kościoła w Wielkim Tygodniu – najlepiej w Wielką Środę ( 8 IV )