29.03.2020 r. Ogłoszenia Parafialne

1. V Niedziela Wielkiego Postu.
    – Drodzy parafianie i goście (proszę o przekazanie tej informacji wszystkim na naszym terenie): proszę o pozostanie w domach – pozostającym w domu zalecam uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu w czasie rzeczywistym. Pomódlcie się o to, by Jezus przyszedł do waszych serc – jest to Komunia Duchowa. W Kościele: – znak pokoju przez skinienie głową, – zaleca się, aby Komunię Świętą przyjmować na rękę. – możliwe jest przyjęcie Komunii Świętej do ust po wcześniejszym udzieleniu Kom. Św. na rękę.
  2. Jestem do Waszej dyspozycji (spowiedź, komunia święta) – korzystajmy z tego czasu refleksji duchowej i wspierajmy się modlitwą, bądźmy dla siebie życzliwi ale też i odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę na to czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. – Wg zaleceń Premiera Rządu zgromadzenia, również w kościołach nie mogą przekraczać 5 osób w jednym czasie.
  3. Ks. Biskup poinformował o zmianie przebiegu Wielkiego Tygodnia. Nie ma: w Niedzielę Palmową poświęcenia palm w kościele; w Wielki Czwartek przeniesienia do ciemnicy; W. Piątek adoracji i ucałowania krzyża; W.Sobota – poświęcenia pokarmów w kościele, poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej. Jest zachęta do adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z limitem osób będzie lista wg. godzin i jeżeli będzie więcej osób chętnych adoracja będzie po 10 -15 minut. Osoby chętne do adoracji proszę o kontakt.
  4. Ks. Biskup zezwolił na dodatkowe Msze Św. w niedzielę. Rodziny, które będą chciały taką Mszę proszę o kontakt.
  5. Możemy włączyć się w Wielkanocne Dzieło Caritas poprzez nabycie baranków wielkanocnych w cenie 6 zł.
  6. Po Mszach Św. będziemy mogli nabyć kartki świąteczne oraz palmy wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz Radę Parafialną.
  7. Zamówione Msze Św. w tygodniu będą odprawione o godz. 15.00 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego ( w tym tygodniu nie ma zamówionych Mszy).
  8. W tym tyg. przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Msze o 15.00.
  9. Módlmy się za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy troszczą się o naszą parafię – dziękując Bogu za ich ofiarność, poświęcony czas i życzliwość.
  10. Zachęcam do modlitwy rodzinnej w czasie transmisji telewizyjnej, do czytania Pisma Św., czasopism katolickich (Martyria – w cenie 3 zł) oraz książek itp.
  11. Proszę kolejne osoby o posprzątanie kościoła w Wielkim Tygodniu – najlepiej w Wielką Środę ( 8 IV )